start.risy.cz

Zjednodušený portál Regionálních informačních servisů

Nahoru

Vesnice roku

Vesnice roku je soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj, Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí a Ministerstvo zemědělství. Tato soutěž má již dlouholetou tradici. Podmínky vyhlášení soutěže a ostatní podrobnosti z historie a současnosti této soutěže najdete na www.vesniceroku.cz.

Nabízíme Vám možnost vyhledávání vítězů celostátní soutěže od roku 1995 a navíc i vítězů krajských kol od roku 2001. V každém kraji jsou udělována ocenění v podobě stuh, které mají svou symboliku.
Zlatá stuha Zlatá stuha – vítěz krajského kola
Modrá stuha Modrá stuha – ocenění za společenský život v obci
Bílá stuha Bílá stuha – ocenění za činnost mládeže
Zelená stuha Zelená stuha – ocenění za péči o zeleň a životní prostředí
Oranžová stuha Oranžová stuha – ocenění za spolupráci obce a zemědělského subjektu



Vyhledávání




Výsledky celostátního kola

Rok 1. místo2. místo3. místo
2018 Dolní Němčí Šumvald Nový Kostel
2017 Heřmanov Lukavice Slavkov
2016 Kašava Prysk Kozojídky
2015 Krásná Vysočina Černotín
2014 Kateřinice Ořechov Nová Hradečná
2013 Jeseník nad Odrou Holovousy Dolní Újezd
2012 Řepice Tvarožná Lhota Křižánky

Krajské výsledky

Kraj Rok Zlatá stuhaModrá stuhaBílá stuhaZelená stuhaOranžová stuha
Středočeský kraj 2018 Cítov Drahouš Pravonín NEUDĚLENA Svrkyně
Středočeský kraj 2017 Hvožďany Cítov Třebotov Hostín NEUDĚLENA
Středočeský kraj 2016 Úholičky Kácov  Cítov  Kostelní Lhota  neudělena
Středočeský kraj 2015 Vraný Maršovice Kolešov Dobšice Čechtice
Středočeský kraj 2014 Kněžice Davle Dolní Hbity Soutice Vraný
Středočeský kraj 2013 Čistá Ostrov  Davle  Královice  Kněžice 
Středočeský kraj 2012 Kamýk nad Vltavou Vlkaneč Teplýšovice Dolní Břežany Petrovice
Jihočeský kraj 2018 Svatý Jan nad Malší Čepřovice Strunkovice nad Blanicí Borotín Albrechtice nad Vltavou
Jihočeský kraj 2017 Pištín Svatý Jan nad Malší Lodhéřov Bernartice Čejetice
Jihočeský kraj 2016 Cehnice Nišovice  Čejetice  Albrechtice nad Vltavou  Popelín 
Jihočeský kraj 2015 Jarošov nad Nežárkou Čejetice Cehnice Mažice Chlumany
Jihočeský kraj 2014 Úsilné Cehnice Čestice Zvíkov Skalice
Jihočeský kraj 2013 Chelčice Skály  Drahonice  Cehnice  Bernartice 
Jihočeský kraj 2012 Řepice Pištín Tálín Kestřany Kučeř
Plzeňský kraj 2018 Kamenný Újezd Pačejov Újezd u Svatého Kříže Tlučná Raková
Plzeňský kraj 2017 Břasy Kozolupy Němčovice Myslív Kolinec
Plzeňský kraj 2016 Konstantinovy Lázně Příchovice  Druztová  Nevřeň   Zvíkovec 
Plzeňský kraj 2015 Kornatice Kasejovice Příchovice Chlum Břasy
Plzeňský kraj 2014 Kostelec Žihle Raková Hromnice Příchovice
Plzeňský kraj 2013 Němčovice Buková  Řenče  Kolinec  Velký Bor 
Plzeňský kraj 2012 Strážov Soběkury Kozojedy Broumov Bolešiny
Karlovarský kraj 2018 Nový Kostel Hroznětín Hazlov Sadov Dolní Žandov
Karlovarský kraj 2017 Skalná Křižovatka Dalovice Hazlov Nový Kostel
Karlovarský kraj 2016 Valy Poustka  Sadov  Skalná  Hazlov 
Karlovarský kraj 2015 Krásná Otročín  Lomnice   Ovesné Kladruby Valy
Karlovarský kraj 2014 Dolní Žandov Andělská Hora Nové Hamry Poustka Krásná
Karlovarský kraj 2013 Hájek Lomnice   Dolní Rychnov  Hranice  Otročín 
Karlovarský kraj 2012 Křižovatka Dolní Rychnov Krásná Dolní Žandov Abertamy
Ústecký kraj 2018 Kytlice Lipová Dolní Poustevna Blatno Mnetěš
Ústecký kraj 2017 Libochovany Cítoliby Lipová Radovesice Srbská Kamenice
Ústecký kraj 2016 Nové Sedlo Kytlice  Vědomice  Jiřetín pod Jedlovou  Nová Ves v Horách 
Ústecký kraj 2015 Bžany Nové Sedlo Mšené-lázně Lipová Vražkov
Ústecký kraj 2014 Růžová Tisá Vrbice Lukavec Brandov
Ústecký kraj 2013 Srbská Kamenice Vědomice  Cítoliby  Nové Sedlo  Bělušice 
Ústecký kraj 2012 Koštice Klapý Obrnice Srbská Kamenice Mnetěš
Liberecký kraj 2018 Tatobity Polevsko Albrechtice v Jizerských horách NEUDĚLENA Všelibice
Liberecký kraj 2017 Kruh Tatobity Bozkov Vyskeř Brniště
Liberecký kraj 2016 Prysk Kruh  Dlouhý Most  Tatobity  Svijany 
Liberecký kraj 2015 Mříčná Bozkov Prysk Kruh Všeň
Liberecký kraj 2014 Rádlo Prysk Pulečný Ralsko Bozkov
Liberecký kraj 2013 Nová Ves nad Nisou Pulečný  Rádlo  Polevsko  Záhoří 
Liberecký kraj 2012 Studenec Mříčná Nová Ves nad Nisou Karlovice Všelibice
Královéhradecký kraj 2018 Stěžery Žďár nad Metují Nový Hrádek Malé Svatoňovice Zlatá Olešnice
Královéhradecký kraj 2017 Přepychy Hrádek Pohoří Velký Vřešťov Nahořany
Královéhradecký kraj 2016 Rudník Petrovice  Podbřezí  Dobrá Voda u Hořic  Kratonohy 
Královéhradecký kraj 2015 Stračov Zlatá Olešnice Suchovršice Kratonohy Žďár nad Metují
Královéhradecký kraj 2014 Sovětice Hejtmánkovice Třebnouševes Kovač Bystřice
Královéhradecký kraj 2013 Holovousy Havlovice  Dobřany  Velichovky  Suchý Důl 
Královéhradecký kraj 2012 Vrbice Konecchlumí Lovčice Nahořany Sovětice
Pardubický kraj 2018 Pustá Kamenice Vyšehněvice Suchá Lhota Písečná Chvojenec
Pardubický kraj 2017 Lukavice Poběžovice u Přelouče Břehy Poříčí u Litomyšle Hradec nad Svitavou
Pardubický kraj 2016 Sebranice neudělena Leštinka  neudělena Dolní Újezd 
Pardubický kraj 2015 Vysočina Břehy Zářecká Lhota neudělena Biskupice
Pardubický kraj 2014 Dříteč Pustá Kamenice Veliny Vysočina Osík
Pardubický kraj 2013 Dolní Újezd Ostrov  Dříteč  Bystré  Vysočina 
Pardubický kraj 2012 České Heřmanice Horní Ředice Pustá Kamenice Dobříkov Bořice
Kraj Vysočina 2018 Vepříkov Dlouhé Jiřice Číměř Havlíčkova Borová
Kraj Vysočina 2017 Heřmanov Třeštice Dolní Město Sobíňov NEUDĚLENA
Kraj Vysočina 2016 Lípa Heřmanov  Nová Ves u Nového Města na Moravě  Šebkovice  Sobíňov 
Kraj Vysočina 2015 Martínkov Vepříkov Lípa Jiřice Heřmanov
Kraj Vysočina 2014 Ořechov Martínkov Radostín nad Oslavou Jakubov u Moravských Budějovic Lípa
Kraj Vysočina 2013 Jámy Ořechov  Vepříkov  Čáslavice  Dlouhé 
Kraj Vysočina 2012 Křižánky Jakubov u Moravských Budějovic Martínkov Myslibořice Rozsochatec
Jihomoravský kraj 2018 Hrušky Kostelec Blatnice pod Svatým Antonínkem Ostopovice Borovník
Jihomoravský kraj 2017 Křtiny Vedrovice Morkůvky Drásov Nová Lhota
Jihomoravský kraj 2016 Kozojídky Výrovice  neudělena Ratíškovice  Drnovice 
Jihomoravský kraj 2015 Rudka neudělena neudělena Hrušky Kozojídky
Jihomoravský kraj 2014 Vrbice Ratíškovice Křtiny Ždánice Cetkovice
Jihomoravský kraj 2013 Šakvice Křtiny  Starý Poddvorov  Unkovice  Ratíškovice 
Jihomoravský kraj 2012 Tvarožná Lhota Otnice Tvrdonice Chvalovice Rudka
Olomoucký kraj 2018 Šumvald Troubky NEUDĚLENA NEUDĚLENA Býškovice
Olomoucký kraj 2017 Vápenná Rapotín Dub nad Moravou Libina Vrbátky
Olomoucký kraj 2016 Hněvotín Skalka  Troubky  Dub nad Moravou  Bělá pod Pradědem 
Olomoucký kraj 2015 Černotín neudělena neudělena Rouské Haňovice
Olomoucký kraj 2014 Nová Hradečná Hrabová Němčice nad Hanou Skorošice Mořice
Olomoucký kraj 2013 Hradčany Hněvotín  Bohdíkov  Nová Hradečná  Babice 
Olomoucký kraj 2012 Radslavice Hradčany Dlouhá Loučka Citov Skalka
Zlínský kraj 2018 Dolní Němčí NEUDĚLENA Ratiboř Velehrad Neubuz
Zlínský kraj 2017 Slavkov Vítonice NEUDĚLENA Korytná Žlutava
Zlínský kraj 2016 Kašava Hošťálková  Jalubí  Osíčko  Rudimov 
Zlínský kraj 2015 Babice Slavkov Hošťálková Pitín Rajnochovice
Zlínský kraj 2014 Kateřinice Bánov NEUDĚLENA Modrá Hošťálková
Zlínský kraj 2013 Vysoké Pole Nedašov  Kateřinice  Skaštice  Prlov 
Zlínský kraj 2012 Žlutava Lužná Vysoké Pole Machová Pitín
Moravskoslezský kraj 2018 Úvalno Hrádek Melč Hodslavice Holasovice
Moravskoslezský kraj 2017 Větřkovice NEUDĚLENA Neplachovice NEUDĚLENA NEUDĚLENA
Moravskoslezský kraj 2016 Velké Hoštice neudělena Žabeň  neudělena Větřkovice 
Moravskoslezský kraj 2015 Kunín Slavkov neudělena neudělena neudělena
Moravskoslezský kraj 2014 Třanovice Slatina Kunín Slavkov Uhlířov
Moravskoslezský kraj 2013 Jeseník nad Odrou Otice  Darkovice  Dolní Životice 
Moravskoslezský kraj 2012 Řepiště Jeseník nad Odrou Rohov Otice